FW2W: tak já už taky z práce do práce

Posledního října mi skončil běžecký rok 2018. Mám tyhle předěly rád, ale nejradši ze všeho se těším na změny. Před osmi lety jsem změnil zaměstnání a začal běhat. Letos jsem zaměstnání po osmi letech opouštěl. Mezi tím se běhání stalo naprosto běžnou součástí mého života a dalo mi mnohem víc, než jsem vůbec čekal. Letos jsem navíc možná dosáhl svého výkonnostního maxima. Nicméně si nemyslím, že by v mém případě kromě času existovala jiná souvislost mezi během a prací. Nová práce s sebou vždy přináší nějaké výzvy a mé nové vzdálené působiště přináší dobrou příležitost pro změnu v mém běžeckém kalendáři, například abych z nevýhodného dlouhého cestování udělal výhodu.

Běžeckého Silvestra jsem tak oslavil prvním během z práce domů a běžecký nový rok začal ranním během do práce. Pojmenoval jsem si tuhle dvojsměrku FW2W (z práce do práce), která sice nemá mnou vyžadované parametry B2B (jeden běh min. 20km, dva běhy dohromady 50km), nicméně převýšení 330 m. z práce a do práce dokonce 390 nastoupaných metrů znamená vydatnější trénink, než odklusaná třicítka. Na nejkratší možné 20km trase je k dispozici všechno: rušné město včetně magistrály, Václavák, Staromák, ale také klidné prostředí Šárky, kterou dobře znám ze Šutru. Trasa je libovolně natahovatelná a v plánu mám zaběhnout si FW2W každý týden alespoň jednou.

Co vlastně očekávám od běžeckého roku 2019? Závody jsou v termínovce vrženy: 27. dubna Milán - San Remo, po stopách italské cyklistické klasiky, 285km je určitě jedna z nejdelších - ne-li úplně nejdelší - jednodenní výzva na světě. Na závěr sezóny pak budu muset změnit strategii tréninku a připravit se jinak než dosud. IAU (International Association of Utrarunners) naplánoval trochu nepochopitelně pouhé 4 týdny po Spartathlonu Mistrovství světa v běhu na 24 hodin ve francouzském Albi. Pokud zdraví dovolí a nepředběhnou mě v šestičlenné nominaci jiní kluci, tak je pro mne šampionát v Albi stejně prioritní závod jako Spartathlon. A právě připravit se tak, abych byl schopen zregenerovat za 4 týdny mezi dvěma závody 200+, bude moje druhá výzva, zkusím si k tomu i něco nastudovat. Kvůli regeneraci si sezónu asi rozdělím na dvě části a pravděpodobně si dám 3-4 týdny odpočinek v květnu po San Remu. Uvidíme jak vše vyjde a jak se mi to povede. K nějakému zhodnocení roku 2018 se ještě vrátím.

Přikládám pár fotek z 2. části FW2W ...  tedy ranní cesty do práce:

Staromák krátce po rozednění a bez lidí
Začátek Hanspaulky, obrovská zahrada na úpatí dlouhého kopce
Modří už vědí: tady se běhá jarní Šutr
Stezka nad lesem Hlásek na kopci nad Nebušicemi

... AMEN !

Na konci louky je vidět Přední Kopanina, kdo by řekl, že letiště je odsud 2,5km 
Vystoupáno nahoru, v dálce je vidět v oparu (smogu) Praha
Rozcestí sv. Juliány mezi Horoměřicemi, Přední Kopaninou
a Tuchoměřicemi - nad hlavou tu burácí letadla
... a na závěr industriál

6 komentářů:

 1. Běžecká komutace, aneb běhání do práce a z práce je návykové:). Ty, jako logistický profesionál si brzo uvědomíš a spočítáš, "úsporu":) času, která pracovním pobíháním vzniká..
  je to podobné, jako když alkoholikovi zlevní pití.. Začne chlastat víc a ve finále utratí i víc peněz a veškerá "úspora" je pryč, ale on má větší konzumaci:).
  Tak komutaci zdar a tvým neskutečným plánům zvlášť! 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od komutačního experta to zní přesvědčivě :-)))) a jsem zvědavej jak to s mojí komutací dopadne!

   Vymazat
 2. No, tak to bude za rok na podzim kvalitní masakr, teda ne že by bezmála tři sta kilometrů po silnici byla nějaká pohodička, že... :-) Ale jako pravý mistr jedi všechno zvládneš, Síla je na tvé straně! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude krásné období, budu 4 týdny programově jenom zdravě jíst a hodně spát :-))))

   Vymazat
 3. Peťo, přeji ti do toho tvého Nového běžeckého roku hlavně pevné zdraví, protože pokud ho budeš mít na své straně, tak i velké výzvy, které sis před sebe postavil, budou snáze splnitelné. Ty se svou zarputilostí skloubenou s hloubavostí dokážeš svou přípravu optimalizovat na všechny tři vrcholy ultra sezóny. Držím ti pěsti.

  OdpovědětVymazat
 4. Máš se tedy opravdu na co těšit, tak držím palce ať se ti ten další běžecký rok povede jak si přeješ. Tvoje komutační cesta mě přiměla zavzpomínat na můj bývalý revír. Jooo to jsem ještě běhal :-)

  OdpovědětVymazat