Před 25i lety ...Tak a je to tady, zítra běžíme !

Poslední příspěvek před zítřejším startem píšu z Athén, nechci už řešit posledních 11 měsíců ani další dva dny, v neděli budu vědět velmi dobře, co jsem udělal správně a co ne, to už teď nevyřeším. 

Nedávno mě napadlo, že jsem téměř identickou vzdálenost kdysi dávno ujel na kole. Dokonce jsem si z toho udělal (je to téměř přesně před 25 roky) ručně psaný zápisek v cyklistickém deníku, některá místa jsou docela zábavná.

Mimochodem, zní to neuvěřitelně, ale v tomto pravěku ještě navigace a Garminy nebyly, ale existovaly docela kvalitní a přesné digitální tachometry.

Bylo to asi takhle: jednou ráno na konci srpna jsem na chalupě rodičům oznámil, že se projedu trochu dál než za nejbližší vesnici (lež to nebyla!) a vrátím se později po obědě (a to jsem dodržel). Doma neměli vůbec tušení, co chystám a jsem si jistý, že kdybych šel s pravdou ven, tak mi to zkazí. Jediné riziko tak bylo, že bych měl defekt anebo se zranil, pak bych musel kdesi na venkově složitě hledat telefonní budku a poníženě volat domů, aby pro mne přijeli.Vyrazil jsem tedy na kole z Velhoty přes Žatec, Vejprty, byl jsem na Klínovci a vracel se pak přes Karlovy Vary a Bečov, výlet to byl cca 245km.

Nebylo to bez přípravy, trať jsem si nastudoval a trénoval jsem na to celé prázdniny. Vědomosti o pitném režimu či sportovní výživě jsem měl nulové a jel jsem na obyčejném favoritu, tedy kovovém rámu s Shimano vybavením (existuje ta značka ještě dnes?). Dvakrát jsem lepil galusku, protože ty polské v roce 1992 znamenaly maximum, co jsem si mohl dovolit, ale i tak jsem byl zpátky za 10:16 hod. se solidním průměrem 24km/h.

Zajímavé jsou některé zápisky, které dokládají jak dobu, tak i naivitu spojenou s věkem i s absolutní neznalostí ...

"Nechranice (přehrada) nebyla vidět, za to byly dobře vidět Tušimice a Prunéřov, které mi při severním větru dost zašpinily kolo popílkem" ... dnes to zní zvláštně, ale hnědouhelné elektrárny tehdy nebyly ještě odsířené, plíce byly zřejmě běžně mastné a špinavé jako to kolo.

"v Rabštejnu je dlouhý sjezd a asi 2km 16% stoupání (zde jsem musel kolo asi 400m tlačit, myslím, že to není na ostuda - na 190.km)" ... znovu po letech přemýšlím o té ostudě ... a stydím se dodnes :-)

Celé jsem to ujel na "7 oplatek a 8 limonád + 0,5l vlastního čaje" ... žádný ionťáky ani cukry, ani otevřený hospody na každém rohu, jenom horalky (co byly k dostání v Jednotě, co "pomáhá venkovu") a pamětníci pamatují tu hnusnou oranžovou limonádu - játra se měla co otáčet.

"celou cestu jsem se držel za plného vědomí, ne příliš unaven" ... takže jsem toho měl plné zuby, ale neomdlel jsem vysílením jako jindy, hubu jsem si totiž rozbil až druhý den. To tu není, to je o dvě stránky dál.

Ten poslední list obsahuje "tahák": měl jsem ho přilepený na řidítkách a sloužil mi jako navigace, dokonce jsem měl teoreticky připravenou i "komplikovanou" křižovatku v Karlových Varech, na které jsem stejně nakonec zabloudil :-)

... po 25 letech


jdu tedy do něčeho podobného, líp připravený, ale tentokrát po svých. Na FB pořadatelé píšou, že nás lze sledovat tady:
4 ways to follow the 2016 Spartathlon from a distance:2. Through the live results page of the Spartathlon website
IMPORTANT!!!
Results are updated live ONLY at CPs 0, 4,11, 22, 28, 35, 47, 52, 60, 69, 75 (finish).
3. Through the Spartathlon app for android and iphone
4. Volunteers will be posting updates through this facebook page whenever this is possible (please note it is impossible to answer questions about the status of individual runners).

Dík všem přátelům z iTB za jejich podporu a neskutečný dárek! Nezapomněl jsem a mezi všemi těmi celebritami a reprezentanty hrdě prosazuji ideje našeho osvětového spolku :-) Těším se na vás, až to po návratu zapijeme ... moc díky! váš tb :-)


8 komentářů:

 1. :).. krasny.. mam pochopitelne aplikaci v iPhone, mas krasny cislo 189 (3*3*3*7). Kazdy spravny numerolog by ti rekl, ze 189 je "Andelske cislo"!! Takze i po tehle strance to mas posichrovany.. drzim palce!..
  At si splnis svoje sny! 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpovídám až s týdenním zpožděním: díky, pomohlo i Andělské číslo :-) tb

   Vymazat
 2. Ty jo to je dokonalý. To bude jednou krásný muzejní kousek z doby, kdy nebyl internet a blogy :) Ne vážně, fakt si myslím, že je to poklad. V tuto chvíli zrovna bojuješ, musím ti fandit takto na dálku, drž se! ale vím že přípravu jsi měl příkladnou, tak teď nesmí zasáhnout nic zvenčí, a pak to dáš levou zadní.
  Mm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu přemýšlím, jestli tahle systematičnost nemůže být někdy i na škodu, ale jinak to neumím. Tome, myslím, že Ti budu muset zavolat ohledně té opravy topení, však Ty víš :-)

   Vymazat
 3. Ten denik je dokonalej,v hospodě jsem se u něj velmi pobavila..Měl bys sem nafotit i tu stranku s kolizi a nakreslenou krizovatkou:)Do přípravy jsi dal úplně všechno,a tak verim,že se celou cestu budeš držet za plného vědomí a ne prilis unaven:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, nakonec unaven, ale nezraněn :-) povedlo se!

   Vymazat
 4. Od rána jsem nalepená na monitoru a fandím jak při naganským finále! Jsi skvělej, těch hodin přípravy, tý dřiny, tý energie, všechno to tam prodej!! (A žádný omdlívání! To kdyžtak až o den později ;-) ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prodal jsem a ještě jednou moc děkuju za podporu, Stilnox, kontakt na fyzioterapeuta Martina S. a ostatní rady - všechno to mi hodně pomohlo! Mimochodem, Stilnox došel, ale běhat dlouhý ultra kvůli tomu nepřestanu :-)

   Vymazat